Tootja soovitus on esimene ja peamine tegur, mida arvestada, et määrata kindlaks, kui tihti tuleb auto kliimaseadet hooldada. Sõiduki kasutusjuhendis on tavaliselt tootja soovitatud hooldusgraafik, kus on märgitud, millal tuleks teostada hooldustööd, nagu õhufiltri, külmaaine või teiste komponentide vahetamine. Üldiselt soovitatakse autotootjate poolt kliimaseadet hooldada umbes iga kahe aasta tagant. Siiski on oluline teada, et see ajakava võib varieeruda sõltuvalt teie sõiduki margist, mudelist ja kasutuse intensiivsusest.

Teie auto kliimaseadme õigeaegne ja regulaarne hooldamine tagab optimaalse jõudluse, pika eluea ning meeldiva sõidukogemuse. Lisaks tootja soovitatud hooldusgraafikule on mitmeid meetmeid, mida saate teha oma kliimaseadme muretu töö tagamiseks. Nende hulka kuulub õhufiltri regulaarne kontroll ja vajadusel vahetamine, külmaaine taseme kontrollimine ja kompressori õli vahetamine. Auto kliimaseadme täitmisel ei tasu unustada ka soonrihma ja rullikute kontrolli.

keretööd pildil auto värvimine

Tootja soovitatud hooldusgraafikut järgides, pöörates tähelepanu võimalikele tõrkesignaalidele ning regulaarselt hooldust tehes, saate vältida kulukaid remonditöid ning nautida mugavat sõitu aasta kuumematel kuudel. Seega, ärge oodake, kuni suvised kõrged temperatuurid saabuvad täies jõus – viige oma auto juba täna sertifitseeritud autoremondi töökotta, et veenduda auto kliimaseadme korrasolekus.



kleepsu eemaldamine keredetaililt

3 põhjust, miks tulla kliimaseadet hooldama

  • Kui kliimaseadet tööle pannes kuuled, et AC süsteemist tuleb imelikku kohinat või sirinat, siis annab auto sulle märku, et on aeg minna kliimaseadme hooldusesse.
  • Kindlasti tuleks tulla auto konditsioneeri hooldusesse, kui AC süsteem enam oma ülesannet ei täida ja autot jahutada ei suuda või üldse enam tööle ei lähe.
  • Isegi uued kliimaseadmed kaotavad iga aasta kuni 10% freoongaasist. See on normaalne, kuid selle tulemusel jahutusvõime langeb. Jahutusvõime langemisel peab kompressor rohkem tööd tegema ja kulub kiiremini. Tootjad soovitavad kliimaseadet hooldada iga kahe aasta tagant.